Doğuş Grubu

Print

Doğuş Grubu

 

D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali, klasik müziğin ülkemizdeki gelişimi, yerli ve yabancı ziyaretçileri klasik müziğin evrensel değerleri ile bir araya getirerek daha çok kişiye ulaşması ve Türk sanatçıların dünya çapında başarılara imza atmasına katkıda bulunmak için 2005 yılından bu yana Doğuş Grubu kurucu destekçiliği ile Bodrum Turgutreis’te yer alan D-Marin’de düzenlenmektedir.

19–20- 22–23 Temmuz 2010 ve 9-10-12- 13 Temmuz 2011 tarihlerinde Bodrum Turgutreis D Marin’de gerçekleştirilen Klasik Müzik Festivalinin bilet gelirleri sosyal sorumluluk projesi kapsamında Tohum Otizm Vakfı’na aktarılmıştır. 14–15–17–18 Temmuz 2012 tarihlerinde gerçekleştirilen konserin bilet gelirlerinin bir kısmı yerel çalışmalar gerçekleştiren Bodrum Sağlık ve Eğitim Vakfı’na ve Tohum Otizm Vakfı’na aktarılmıştır.

Elde edilen gelir ile Özel Tohum Vakfı Eğitim alan öğrencilerin eğitim materyali ihtiyacının karşılanması, OÇEM’lerde görev yapan öğretmenlere eğitimler verilmesi ve çeşitli projelerde kullanılmıştır.