Öğrencimiz Cem Sezgin’in Yüzme Başarıları

Print
30/03/2014
Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu Öğrencisi 
Cem Sezgin’in Yüzme Başarıları 
 
 
Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu’nda okuyan aynı zamanda güzel sanatlar lisesinde kaynaştırma öğrencisi olan Cem Sezgin’den bir başarı da spor dalında. 
 
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun Alanya’da düzenlediği şampiyonada Ege Bölgesi serbest stil yüzme 50 metre ve 100 metrede Mert Aslan’ın birinci olurken Tohum Otizm Vakfı Kurucu Başkan Yardımcısı Aylin Sezgin’in oğlu Cem Sezgin ikinci oldu ve iki kez madalya almak için kürsüye çıktı. 
 
Yarışma esnasında kendisini yalnız bırakmayan ailesi ve spor eğitmeni Cevahir Gürler’in mutlulukları ve heyecanları tüm emeklerin karşılığının aldığını gösterdi. Cem Sezgin’in annesi Aylin Sezgin “Cem özel eğitimden hiç kopmadı sürekli özel eğitim aldı, aynı zamanda boş zamanlarını değerlendirmesi ve programlı yaşantısı için spor yapıyor. Otizm ile tanıştığımızda Cem’in başarısının bu noktalara geleceğini hayal bile edemezdik.” dedi. Aylin Sezgin “Biz hayal edemezdik ama hiç vazgeçmedik tüm ailelerimizin imkanlarını seferber ettiklerini biliyorum lütfen çocuklarının öğretmeni, avukatı, arkadaşı olsunlar ve özel eğitimden, bilimsel yöntemlerden vazgeçmesinler” dedi. 
 
Cem Sezgin’in spor eğitmeni Cevahir Gürler “Cem ile yaklaşık 10 yıldır spor yapıyoruz ve sadece yüzme değil, masa tenisi, kayak, yürüyüş gibi farklı sporlar ile ilgileniyoruz. Cem’in bugün ki başarısı hem çok gurur verici hem de motive edici. Ailelerimizin bu yolda vazgeçmemelerini bir kez daha göstermiş olduk” dedi. 
 
Cem Sezgin’in madalya töreninde duygusal anlar yaşanırken Cem yüzmeyi çok sevdiğini dile getirdi.