Otizmli Çocuğunuz İçin iPad’de Etkinlik Çizelgesi Hazırlama ve Kullanımını Öğretme Kılavuzu

Print
27/03/2014

Otizmli Çocuğunuz İçin iPad’de Etkinlik Çizelgesi Hazırlama ve

Kullanımını Öğretme Kılavuzu

 

Otizmli çocuğunuz, yakınınız veya akrabanız için, her seferinde bir sürü farklı resim bulmaya, kesmeye, lamine etmeye, dosyalamaya, ses kartlarını ve kayıt cihazlarını doldurmaya gerek kalmadan etkinlik çizelgesi hazırlamayı öğrenmek ister misiniz?

 

Artık iPad ve diğer tabletlerde rahatça etkinlik çizelgeleri hazırlayabilirsiniz. Çocuğunuz, eskiden etkinlik çizelgeleri için kullanılan dosyaları her ortama rahatlıkla taşıyamazken, tabletlerle bu sorun ortadan kalkıyor. Çocuğunuz artık evde, misafirlikte, dışarıda, alışverişte, her yerde çizelgesini yanında taşıyabilir, tabletinin içindeki oyunlar ile kendini meşgul tutarak stereotipik davranışlarını azaltabilir.

 

Bu yazı, iPad’de etkinlik çizelgesi hazırlamayı, etkinlik çizelgesi kullanmak için gereken ön becerileri çocuğunuza iPad kullanarak kazandırmayı ve çocuğunuza iPad’deki etkinlik çizelgesini takip etmeyi öğretmeyi, adım adım ve net bir şekilde açıklıyor. Çocuğunuzun performansını nasıl takip edeceğinizi ve ilk etkinlik çizelgesini kendi başına takip edebilmeye başladıktan sonra atacağınız adımları da içeren kapsamlı kılavuzunuzu aşağıdaki dosyada bulabilirsiniz.

 

Dosyayı indirmek için lütfen tıkalyınız.