Tohum Otizm Vakfı 10. Yıl Balosu

Print
14/11/2013
                                        
Tohum Otizm Vakfı 10. Yılını, Aşçıoğlu Grubu’nun Sponsorluğunda Gerçekleştirilen Bir Balo ile Kutladı.
 
Pink Floyd'un kurucularından efsanevi müzisyen Roger Waters'ın gitarı baloda sahibini buldu... 
 
Otizmli çocukların erken tanısının konulması, özel eğitim ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması amacıyla faaliyetlerine devam eden Tohum Otizm Vakfı, tüm destekçileri ile birlikte kuruluşunun 10. yılını görkemli bir balo ile kutladı. Tohum Otizm Vakfı 10. Yıl Balosu, Aşçıoğlu Grubu sponsorluğunda 6 Kasım Çarşamba akşamı Four Seasons Bosphorus Otel’de gerçekleşti.
 
Tohum Otizm Vakfı’nın kurucuları,  destekçileri, iş ve sanat dünyasının topluma duyarlı isimlerinin katıldığı  500 seçkin davetli hem eğlenceli bir gece geçirdi, hem de bir kez daha binlerce otizmli çocuğa ve ailelerine umut ışığı oldular.
 
10. yıl Balosu sürprizlerinden birisi olarak Pink Floyd’un kurucularından efsanevi Roger Waters’ın bizzat kendisinin imzalamış olduğu çok değerli gitarı Maya Portakal tarafından hayranlarının ilgisine sunuldu. Gecede Kenan Doğulu’nun “we don’t need no education” şovu ile sahneye getirilen Roger Waters’ın 4 Ağustos 2013 tarihinde İstanbul’daki konseri ardından kuliste Tohum Otizm Vakfı öğrencilerinden Cem Sezgin’e teslim ettiği imzalı bas gitarı balo boyunca sergilendi  ve Tohum Otizm Vakfı yararına açık arttırmaya sunuldu.
 
İTALYANLAR’IN ‘SİMPATİCO’SU PATRIZIO BUANNE ŞARKILARIYLA BALOYA RENK KATTI
Daha önce Papa’nın, Kraliyet Aileleri’nin ve Amerikan Başkanı’nın önünde sahne almış olan Patrizio Buanne; mükemmel sahnesi,  sempatik esprileri, eğlenceli dans showları ve kuvvetli sesiyle gönülleri fethetti.  2005 yılında  çıkardığı "The Italian”  ve 2007 yılında çıkardığı "Forever Begins Tonight" isimli albümleriyle tanınan ünlü şarkıcı, “Dolce Vita Elçisi” olarak da biliniyor.
 
Tohum Otizm Vakfı gönüllüleri tarafından özenle hazırlanan balo, kokteyl ile başladı.  Davetliler gece boyunca gönüllü olarak müzikleri yapan Tarık Sezer Orkestrası’nın eşliğinde eğlendiler. Vakıf Kurucu Başkanı Mine Narin’in yaptığı  konuşma sonrasında Sevgi Çemberi oyunu ve sürpriz sorularla eğlenceli dakikalar yaşandı.  Gece Patrizo Buanne’nin hareketli show’unun ardından Salih Saka Music Maker DJ’leri ile devam etti.
 
Tohum Otizm Vakfı 10. Yıl Balosu’nda konuşma yapan Kurucu Başkan Mine Narin geceye sponsor olarak katkı sağlayan Aşçıoğlu Grubu’na teşekkür ederken, 10 yıldır titizlikle devam eden faaliyetlere güç katan tüm destekçilere de teşekkürlerini iletti. Mine Narin konuşmasında ilk olarak Tohum Otizm Vakfı’nın 10 yıllık faaliyetleri ve sonuçları hakkında bilgi verdi.
 
AŞÇIOĞLU GRUBU’NUN DESTEĞİ DEVAM EDECEK
Balonun başka bir sürprizi ise gecenin destekçisi Aşçıoğlu Grubu’na plaket verilmesi oldu. Plaketi Aşçıoğlu Grubu adına alan Yaşar Aşçıoğlu yaptığı konuşmada  “Bu önemli gecede Tohum Otizm Vakfı’nın yanında olmak bizim için onurdur. Bu gece bizim için de bir önem taşıyor. Kasım ayında temelini atacağımız yeni rezidans projesi SELENIUM ATAKÖY'ü ilk defa bu baloda sizlere tanıttık. Ataköy Rezidans'taki satışlarımızdan daire başına 1000 TL otizmli çocuklara bağış yaparak Tohum Otizm Vakfı’na destek vermeyi sürekli kılacağız” dedi. 
 
Tohum Otizm Vakfı, 10. Yıl Balosu’na katkıda bulunan firmalara teşekkür eder:
Aşçıoğlu  Group
Adco
Alfavizyon Production
DDF dream design factory
Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus
Happy Organizasyon
İltek Media
Imaj Televizyon 
Medline
S&S Music Maker
Tarık Sezer Orkestrası    
The Coca-Cola Company