Tohum Otizm Vakfı ve Starbucks “Ben Büyüyünce” Projesi ile Otizmde Farkındalığa Davet Ediyor

Print
07/04/2015

Tohum Otizm Vakfı ve Starbucks otizm konusunda kamuoyunda farkındalık yaratmak için “Ben Büyüyünce” isimli ulusal bir kampanya başlatıyor. Otizmde erken tanı ve özel eğitimin öneminin vurgulanacağı kampanya ile geniş kitlelere ulaşarak anne ve babaların otizm konusunda bilgilendirilmesi hedefleniyor.   

Otizm Farkındalık Ayına Yeni Kampanya

2009 yılından bu yana aralıksız devam eden Tohum Otizm Vakfı ve Starbucks iş birliğinin 6. yılını kutlayacağı Nisan ayı, aynı zamanda Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Otizm Farkındalık Ayı olarak deklare edilmiştir ve tüm dünyada otizm konusunda farkındalık oluşturmak için kutlanmaktadır.

Otizm doğuştan gelen ya da yaşamın ilk yıllarında ortaya çıkan karmaşık bir nöro-gelişimsel bozukluktur. Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi, erken tanı ve yoğun eğitimdir!  Bugün doğan her 68 çocuktan 1’i otizm riski ile dünyaya gelmekte ve Ülkemizde 0-18 yaş grubu arasında yaklaşık 352.000 otizmli çocuğumuzun eğitim, sağlık ve sosyal hizmetlerden faydalanmak için beklemektedir. 

Ben Büyüyünce!

Nisan ayı itibari ile ulusal platformda başlayacak olan “Ben Büyüyünce” Projesindeki ortak amaç, kamuoyunu otizmin belirtileri konusunda bilinçlendirmek ve erken tanı ve eğitim otizmdeki önemini vurgulamaktır. Otizmli çocukların sosyal hayata kazandırılmalarını sağlamak amacıyla herkesi otizmli çocukların “güneşi olmaya” çağıran Tohum Otizm Vakfı ve Starbucks,  www.benbuyuyunce.com  sitesi üzerinden gerçek başarı öykülerini paylaşırken, otizm, otizmin tanısı, otizmde erken tanı ve sürekli yoğun özel eğitimin önemi hakkında da bilgiler verecektir.

Proje için bestelenen “Ben Büyüyünce” şarkısının, sosyal medyadan #benbuyuyunce etiketiyle paylaşılması ve böylece geniş kitlelere duyurulması hedefleniyor.

Ben Büyüyünce! Kampanyası aracılığıyla, Tohum Otizm Vakfı ve Starbucks,  başta aileler olmak üzere herkesi, otizm konusunda farkındalığı artırmaya, bilgilenmeye ve duyarlı olmaya davet ediyor.