Tohum Otizm Vakfı, CNR Avrasya Boatshow'da Eğitime Yelken Aç diyecek

Print
06/02/2015

14-22 Şubat 2015 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy'de gerçekleşecek olan BoatShow’a Tohum Otizm Vakfı, “Eğitime Yelken Aç” kampanyası ile katılacak. Ünlü yelkenci Mustafa Yurtbulmuş, otizmli çocukların eğitimine katkı sağlamak üzere Eğitime Yelken Aç sloganıyla Eylül ayında üç yıl sürecek dünya yolculuğuna başlamıştı.

Otizmli çocuklara burs fonu oluşturmak ve otizm konusunda farkındalık yaratmak için hayata geçirilen kampanya kapsamında Mustafa Yurtbulmuş’un kat ettiği her mil için, 1 SMS atılarak toplamda 35.000 SMS gönderilmesi ve otizmli çocuklar için 350.000 TL’lik bir burs fonu oluşturulması hedefleniyor. Tohum Otizm Vakfı’na destek vermek isteyenler “BURS” yazıp 5290’a mesaj atarak bu anlamlı kampanyaya katılabilecek. Her SMS’den sağlanan 10 TL’lik katkı ise otizmli çocukların burs fonuna aktarılacak.

Tohum Otizm Vakfı, BoatShow’da açacağı stand ile hem Mustafa Yurtbulmuş’un yol hikâyelerini, kaç deniz mili yaptığını ve toplanan SMS miktarı paylaşacak hem de otizm konusunda bilgilendirme yapacak. 

Yelken eğitmeni ve Sail&Sail Yelkencilik Okulu’nun kurucusu Mustafa Yurtbulmuş, teknesi Balıkçıl ile 3 okyanus, 30 ülke, 38 liman ve yüzlerce adayı dümen suyunda bırakarak ortalama 30.000 deniz mil, (55.000 km) seyir yapacak. Yurtbulmuş, “Bu uzun ve heyecanlı yolculuğumda yeni yerler, yeni insanlar ve yeni lezzetlerle tanışıyor mutluluğunu yaşıyorum. Maceramın otizmli çocuklara katkı sağlıyor olması kat ettiğim her milde beni daha çok heyecanlandırıyor. Boatshow’da yer alacak Tohum Otizm Vakfı’nın standından yolculuğumu takip edebilirsiniz. ” dedi.

Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Betül Selcen Özer ise, “Bugün dünyada her 88 çocuktan birisi otizm riski ile doğuyor. Bu rakam her yıl artış eğilimi gösteriyor. Otizmin bilinen tek tedavisi ise, erken tanı ile yoğun ve sürekli eğitim. Ne kadar çok çocuğa burs imkanı sağlayabilirsek onların geleceği için bir umut olabiliriz. Mustafa Yurtbulmuş’un desteğiyle hayata geçirdiğimiz Eğitime Yelken Aç kampanyası ile daha çok çocuğumuza eğitim olanağı sağlayacak ve onların hayata yelken açmalarına yardımcı olacağız. Destek olmak isteyen herkesi BURS yazarak 5290’a SMS atmaya davet ediyorum. Tohum Otizm Vakfı’na yapacağınız bu anlamlı katkı çocuklarımızın umut ettiğimiz gelecekleri için çok önemli bir adım olacaktır. ” dedi.