D-Marin Turgurtreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali

Print
05/07/2014

D-MARİN TURGUTREİS ULUSLARARASI KLASİK MÜZİK FESTİVALİ, 10. YILINDA DÜNYA STARLARINI AĞIRLAMAYA HAZIRLANIYOR

 

Kurucu destekçiliğini Doğuş Grubu’nun, Sanat Yönetmenliğini Yücel Canyaran’ın üstlendiği D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nin programı açıklandı. 31 Temmuz, 1-2-3 Ağustos 2014 tarihlerinde Bodrum’da düzenlenecek olan festival, 10. yılında birbirinden değerli sanatçıların katılımıyla ve zengin repertuarıyla müzikseverlere seslenecek. Dört gün boyunca, toplam yedi konserin gerçekleştirileceği D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nin açılış konserinde, Şef Naci Özgüç yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say’a eşlik edecek. Fazıl Say’ın festival için Hermiyas Efsanesi’nin hüzünlü hikâyesinden etkilenerek yazdığı yeni eseri ‘Yunus Balığı Sırtındaki Çocuk’un Dünya Prömiyeri D-Marin Turgutreis Klasik Müzik Festivali sahnesinde gerçekleşecek.

Klasik müziğin gelişimine katkıda bulunmak ve Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Bodrum’da yerli ve yabancı ziyaretçileri klasik müziğin evrensel değerleri çerçevesinde bir araya getirmek amacıyla düzenlenen D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nin bilet gelirleri bu yıl da bağışlanacak.

 

Festival Biletlerinin Satışından Sağlanacak Gelirin Tamamı Bu Yıl da Tohum Otizm Vakfı ile Bodrum Sağlık Vakfı’na bağışlanacak…

Konser gelirleriyle gerçekleştirilen sosyal sorumluluk destek çalışmalarına, bu yıl da yerel ve uluslararası çapta devam ediliyor. Bu yıl 10.'su düzenlenecek D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali konserlerinden sağlanacak bilet satış gelirinin tamamı, Tohum Otizm Vakfı ve Bodrum Sağlık Vakfı’na bağışlanacak. 

Festival biletleri 30 Haziran itibarıylaD-Marin Turgutreis bilet satış ofisinden ve Biletix’ten temin edilebilecek. Bilet fiyatlarının 30 ila 50 TL arasında değiştiği festivalde, kombine fiyatı ise 125 TL olarak belirlendi.

http://www.dmarinfestival.com/

Basın Bülteni İçin Lütfen Tıklayınız