Geleneksel Yılbaşı Alışveriş Şenliği (2013)

Print
TOHUM OTİZM VAKFI “YILBAŞI ALIŞVERİŞ ŞENLİĞİ”NDE ALIŞVERİŞ, KİŞİSEL GELİŞİM AMA DAHA ÖNEMLİSİ OTİZMLİ ÇOCUKLARA DESTEK!
 
Otizmli çocukların erken tanı almaları ve eğitim ile topluma kazandırılabilmeleri için çalışan ve bu amaç için bugüne kadar birçok önemli projeye imza atan Tohum Otizm Vakfı, geleneksel olarak düzenlediği Yılbaşı Alışveriş Şenliği 18 Aralık Çarşamba günü şehrin merkezinde geçen sene hizmete açılan yeni Martı Istanbul Hotel’in  ev sahipliğinde gerçekleşti. 
 
Türkiye’nin ve dünyanın en seçkin markalarının katılımı ile gerçekleşen “Geleneksel Yılbaşı Alışveriş Şenliği”nde dekorasyondan, takı ve mücevhere, kitaptan giyim ve aksesuara kadar pek çok farklı hediye, her bütçeye uygun farklı fiyat seçenekleri ile satışa sunuldu. Misafirler yeni yıl hediye alışverişini tamamlarken aynı zamanda otizmli çocuklara da destek olmanın mutluluğunu yaşadılar.
 
YILBAŞI ALIŞVERİŞ ŞENLİĞİNDEKİ RENKLİ AKTİVİTELER MİSAFİRLERE GÜNBOYU  KEYİFLİ SAATLER YAŞATT
Suzan Sabancı Dinçer' in kızı Ceyda Dinçer,  "Yeniköy Yalıları " konulu fotoğraf sergisini Yeni Yıl Alışveriş Şenliği esnasında misafirlerin beğenisine sundu. Serginin tüm Geliri Tohum Otizm Vakfı’na aktarıldı. Saat 17.00-19.00 arasındaki kokteyl ve imza etkinliğinde cemiyetin ünlü simaları bir araya geldi. 
Vogue Türkiye Dergisi’nin organizasyonu ile ünlü fotoğrafçı Tamer Yılmaz, “Geleneksel Yılbaşı Alışveriş Şenliği”nde kurduğu stüdyoda çektiği fotoğraflardan elde ettiği geliri Tohum Otizm Vakfı yararına bağışladı. 
 
Bu sene 10.yılını kutlayan Tohum Otizm Vakfı, Yılbaşı Alışveriş Şenliği’nde söyleşi programı ile de fark yarattı. Geçen sene başlayan özel söyleşi programı konuşmacı profilinin gelişmesi ile devam etti.  
 
Tohum Otizm Vakfı kişisel gelişim, sağlık, estetik, tarih ve sanat alanlarında Türkiye’nin en önemli 10 uzmanını söyleşi programında buluşturdu. Söyleşilere katılan misafirler günümüzde herkesin yakından  takip ettiği ve merak uyandıran tasarımın geleceği , sağlık, güzellik ve kişisel gelişim ile ilgili detaylı bilgi edindiler. “Geleneksel Yılbaşı Alışveriş Şenliği”nde söyleşi programları yoğun ilgi gördü. 
 
• Zeynep Fadıllıoğlu, Tasarımcı, Tasarım Geleceği ve Sanatla İlişkisi 
• Dr. Osman Oymak, Plastik cerrah, Estetikle İlgili Merak Ettiklerimiz
• Osman Serim, Yemek kültürü uzmanı, Türk mutfağının kültür kökenleri
• Sintia Mazon, kişisel gelişim danışmanı, Kendin olma okulu- bedenimiz neler anlatıyor
• Prof. Dr. Yankı Yazgan, çocuk ve ergen pskiyatrisi, Çağdaş Anne Baba Çocuk İlişkileri
• Dr. S. Birep Aygün, Genetik Bilimci/Genom Koçu, Daha Sağlıklı, Daha Mutlu, Daha Güzel Bir Sen Genlerinde Mi Saklı?
• Uzm. Psikolog Fatma Torun Reid, Uzman Psikolog, Hep Sevgili Kalalım
• Prof. Dr. Gül İrepoğlu,18.-20. yüzyıl Resim Sanatı ve Mücevher tarihi uzmanı, Osmanlıda Mücevher ve Çeyiz
• Yogesh Sharda, Happiness formula
• Derya Akalın Uysal, Eğitimci, Düşüncelerin Gücü: Evrene Mesaj Atıp Alamayanlar İçin Antenleri Ayarlama Yöntemleri
 
Katılımcı markalar; Alexandre Home Interiors, A Day Of Design,Adamo,Alef Galeri,Aslıhan Arslan,Bee Goodess,BNG ,Boybeyi,Crysellas, D&R, Decocenter,Dog and the city ,Dreamday,El İnfinity,Esra Efe İnce ,Fey,Godiva,Gül Güler , Habitat,Hapily Ever Paper,Happy Things,İstanbul Martı Hotel, Jour Du Nil,Kent Optik, La Misura,Layla Dekorasyon,Lila Müzik,Lisan-i Ezhar,Melis Göral mücevher, Mer's,Misela,Monreve,Mybestfriends,Mylena,NG-style,opitipiti.com,  Poudree,Ps One,RB Living,Sega Kuyumculuk, Sırr,Siren Ertan İstanbul,Sırmaison,SkinCeuticals,Thann, The Grand Hubb, Tvolyo Home,Ülseven,Zela, Zeynep Erol, Zeynep Fadıllıoğlu,Haremlique,Au Vintagei Riviera Maison, Ayşen Armağan,Maison Lavande, Ece Collection,