N KOLAY 43. İSTANBUL MARATONU

N KOLAY 43. İSTANBUL MARATONU

Eylül 2021 e-bülten

“Yaşamak çok güzel” sloganıyla yaşama dair güzellikleri misafirleriyle buluşturan Akbatı AVM, 24 Mart Pazar günü misafirlerini spor, sağlıklı yaşam, toplumsal farkındalık ve iyilik ekseninde buluşturacak. Bu yıl Akbatı Koşusu’nu ikinci kez gerçekleştirecek olan Akbatı, koşu kayıt gelirleri ile Tohum Otizm Vakfı’nı destekleyecek.

Dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton olan N Kolay 43. İstanbul Maratonu, bu yıl 7 Kasım’da fiziki, 30-31 Ekim tarihlerinde ise sanal olarak gerçekleşecek. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde başlayacak olan maraton 42K, 15K ve 42K paten kategorilerinde yine sınırlı sayıda katılımcı ile koşulacak. Tüm Türkiye’deki koşu severleri ise kendi parkurunda maraton koşmak için 30 – 31 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek sanal koşuda buluşturacak. Tohum Otizm Vakfı, her seviye için farklı parkurların bulunduğu N Kolay 43. İstanbul Maratonu’nda; otizme dikkat çekmek ve Tohum Otizm Vakfı’nda okuyan otizmli çocuklara eğitim desteği sağlamak için gönüllü koşucularıyla yer alacak. Bireysel ve kurumları temsil eden gönüllü koşucular fiziki ya da sanal olarak koşarak veya yürüyerek, adımlarını otizmli çocuklar için atacak, maratonun öncesinde ve sonrasında, toplamda 1 ay süresince sosyal çevresinden topladığı bağışlarla otizmli çocukların eğitimine katkı sağlayacak.

Doğuştan gelen ve genellikle yaşamın ilk yıllarında fark edilen gelişimsel bir farklılık olan otizmin bilinen tek çaresinin erken tanı ile yoğun ve sürekli eğitim olduğuna dikkat çeken Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Suat KARDAŞ “Bugün dünyada her 54 çocuktan 1’i otizm riski ile dünyaya geliyor. Bu rakam her yıl artış eğilimi gösteriyor. Adımlarını N KOLAY 43. İstanbul Maratonu’nda atarak hem otizm konusunda farkındalık yaratabilir hem de içinden geçtiğimiz bu zorlu dönemde otizmli çocuklarımıza burs desteği sağlamak, eğitimlerine katkı sunmak için bağış toplayabilirsiniz. Bu anlamda tüm sporseverleri N Kolay İstanbul Maratonu’nda yanımızda olmaya davet ediyoruz.” dedi.