Faydalı Linkler

Faydalı Linkler

http://www.tohumotizmportali.org

Portalda otizmin özelliklerine, otizmli çocuklarla evde erken müdahale çalışmaları yürütmeye, otizmli çocukların davranış sorunlarıyla başa çıkmaya ve otizmli çocukları yaşamın diğer aşamalarına hazırlamaya yönelik 5 bölüm ve 20 modül yer almaktadır. Her bir modül işlevsel bilgilerden, örnek videolardan, çeşitli etkinliklerden ve sınama sorularından oluşmaktadır.Portaldan anne-babaların ve diğer aile üyelerinin, okul öncesi eğitimcilerin, ilgili alanlarda öğrenim gören üniversite öğrencilerinin ve konuyla ilgilenen tüm bireylerin yararlanmaları hedeflenmektedir. Portaldan yararlanmak isteyenler ücretsiz olarak portala üye olarak modüllere ulaşabilirler.

http://www.tohumegitim.com

Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu uzmanları, okul öncesi özel eğitim dönemindeki ve ilköğretimin 1. kademesinde özel eğitim kapsamında veya kaynaştırma öğrencisi olarak eğitim alan otizmli çocuklara kazandırılması hedeflenen kavram öğretim setleri için günlük yaşamda kullanabilecekleri 50 adet eğitim programları seti kapsamında toplam 300 adet farklı kavramı geliştirmişlerdir. Uygulamaya ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

http://www.doktoramcam.com

Doktoramcam.com anne-babaların  birçok  sağlık  bilgisine özgün video  ve  makaleler  aracılığıyla  ulaşabileceği, uzmanlara  direk  soru  sorabileceği  bir  anne-bebek-çocuk  sağlık  platformudur.