Tohum Otizm Vakfı Eğitim Kurumları

Tohum Otizm Vakfı Eğitim Kurumları

2006 yılında kurulan Tohum Otizm Vakfı Eğitim Kurumları’nda otizmli çocuklara PCDI modelinde eğitim sunulmaktadır. Türkiye’de örnek model okul olarak faaliyetlerini sürdüren Tohum Otizm Vakfı Eğitim Kurumları’nda bugüne kadar, 1.100 çocuk burs desteği ile olmak üzere 2.460 çocuk eğitim almıştır.

Okulumuzun Sanal Gezintisi için tıklayın

Okulumuz

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan Tohum Otizm Vakfı Eğitim Kurumları’nda otizmli çocuklara erken çocukluk, okul öncesi ve okul eğitimi ile destek eğitim hizmetleri sunulur.

Eğitim Programlarımız

Güçlü bir aile-eğitimci iş birliği üzerine kurulmuş olan Tohum Otizm Vakfı Eğitim Kurumları eğitim programı kapsamında otizmli çocuklarımız, haftada en az 30 seans eğitim alırlar.

Hizmetlerimiz

Tohum Otizm Vakfı Eğitim Kurumları’nda değerlendirme hizmetleri, eğitimci yetiştirme programları, kütüphane hizmetleri sunulmakta; bilimsel çalışmalar, yaygınlaştırma çalışmaları yapılmaktadır.

Eğitim Kadromuz

Tohum Otizm Vakfı Eğitim Kurumları, eğitim kadrosu PCDI müfredatı hakkında yoğun eğitimler almış uzmanlardan oluşur ve yılda 2 kez yeterlilik değerlendirmesine tabii tutulur.

Ziyaretçi Günlerimiz

Tohum Otizm Vakfı Eğitim Kurumları, aileler, eğitimciler ve uzmanlar için aylık ziyaretçi günü düzenler.

Başarı Hikayeleri

Erken tanı ve yoğun özel eğitimle otizmli bir çocuk yeniden doğabilir.

Burs

Tohum Otizm Vakfı Eğitim Kurumları’na başvuran öğrenciler değerlendirme sonrası ücretsiz ya da farklı oranlarda aldıkları burs ile eğitim alabilmektedir.

Staj

Tohum Otizm Vakfı Eğitim Kurumları’nda kendini geliştirmek isteyen lisans ve lisansüstü öğrencilerine staj ve danışmanlık hizmetleri eğitim-öğretim yılının güz ve bahar dönemlerinde sunulmaktadır.